6 przetestowanych produktów 3 skrzynie chłodnicze i 3 butelki termiczne Przedział cenowy 22–221 € Aktualizacja 2026
Coleman Convoy seria · Skrzynia chłodnicza na kółkach

Coleman Convoy 65QT Wheeled

Najczęściej sprzedawana skrzynia chłodnicza w Niemczech: 66 litrów, pięć dni lodu, pianka PU premium, otwieracz i uchwyty na kubki w pokrywie – bez ochrony UV, ale z najlepszym stosunkiem ceny do jakości w klasie średniej

★★★★★ 4,6 von 5 4,6 (255 opinii)
66 l 7.8 kg Pianka PU premium, do 5 dni Skrzynia chłodnicza na kółkach

Wydajność chłodzenia: 5 dni z lodem

Zalety

  • Najczęściej sprzedawana skrzynia chłodnicza w Niemczech z ponad 250 opiniami na Amazonie
  • 66 litrów pojemności – największa skrzynia w teście
  • Pianka PU premium w całym korpusie, według producenta do 5 dni chłodzenia
  • Otwieracz do butelek, uchwyty na kubki i odpływ w pokrywie
  • Koła i rączka teleskopowa w standardzie

Wady

  • Brak ochrony UV według informacji producenta
  • Przy 7,8 kg wyraźnie cięższa niż seria Xtreme
  • Dostępna tylko jedna wersja kolorystyczna (antracit)
  • Cena katalogowa 225 € obecnie niedostępna – wyraźnie powyżej rynku

od 150 € Cena katalogowa brutto · cena zależy od sprzedawcy

Coleman Convoy 65QT Wheeled w naszym teście

Convoy 65QT to model, który w Niemczech uchodzi za klasykę skrzyń chłodniczych: 66 litrów całkowitej objętości, gruba pełna izolacja pianką PU w korpusie i pokrywie oraz według producenta do pięciu dni chłodzenia. Do tego dochodzą dwa koła, rączka teleskopowa, uchwyty na kubki w pokrywie, wtopiony otwieracz do butelek i odpływ wody. Antracytowy korpus jest stabilniejszy wobec UV niż jasna seria Xtreme, ale Coleman nie podaje ochrony UV również dla serii Convoy.

Punkt odniesienia w klasie średniej

Na pytanie, która skrzynia chłodnicza jest w Niemczech najczęściej stosowana, prawie zawsze pada seria Convoy. Wersja 65QT jest odmianą najczęściej sprzedawaną: 66 litrów całkowitej pojemności, najcięższe urządzenie w naszym teście (7,8 kg) i przy około 250 opiniach na Amazonie najlepiej udokumentowany produkt na tej liście.

Przy tym rozstaw cen jest wyraźny: idealo prowadzi 24 oferty od 150 do 248 euro, Amazon oferuje model za około 165 euro, a sam producent ma go chwilowo wyprzedanego w cenie 225 euro. Kto kupuje skrzynię jako nowy klient Campingaz, płaci więc z reguły niemal 100 euro dopłaty względem rynku.

Pięć dni chłodzenia w zestawieniu

Izolacja jest grubsza niż w serii Xtreme: pełna warstwa pianki PU w korpusie i pokrywie. Coleman podaje do pięciu dni z lodem. W porównaniu z Xtreme Wheeled 50QT to jeden dzień więcej przy wyraźnie większej pojemności – dlatego Convoy mimo wyższej ceny tak często wygrywa w sklepach.

Pozostaje jednak przepaść do YETI Roadie 24. To jedyna skrzynia w naszym teście z twardą powłoką otwartą od dołu i własną izolacją z wtłaczanego poliuretanu. Praktycznie: Convoy to rozsądny wybór, YETI to wybór na wypadek, gdy skrzynia ma także stać na widoku.

Wyposażenie, które robi różnicę

Pokrywa jest pełniejsza niż u większości konkurentów: cztery uchwyty na kubki, wtopiony otwieracz do butelek i odpływ wody, który odprowadza skropliny. Do tego dwa koła, rączka teleskopowa i uchwyty z liny. Jeśli regularnie toczy się skrzynię samodzielnie od auta i z powrotem, zestaw z rączką nie jest ozdobą, tylko powodem, dla którego cały koncept działa.

Pokrywa opadająca ma zawiasy ze stali nierdzewnej i może być oparta na boku. Maksymalnego obciążenia siedzenia Coleman dla serii Convoy nie podaje – inaczej niż dla serii Xtreme, dla której deklaruje 113 kg.

Waga i odporność na UV

7,8 kg to wartość normalna dla 66-litrowej skrzyni, ale wyraźnie więcej niż w Xtreme ważącym 6,1 kg. Kto ciągnie ją po miękkim leśnym podłożu, poczuje tę różnicę na kołach – na parkingu, podwórku i ubitym terenie festiwalu jest to dokładnie właściwe rozwiązanie.

Coleman nie podaje ochrony UV również dla serii Convoy, powierzchnia jest jednak antracytowa, a nie biała, więc jest wyraźnie mniej podatna na blaknięcie. Kto mimo to zostawia skrzynię na stałe na zewnątrz, powinien użyć pokrowa.

Werdykt

Convoy 65QT to skrzynia, którą bez zastrzeżeń rekomendujemy przy budżecie 150 do 180 euro. Oferuje najlepszy kompromis między pojemnością, izolacją i wyposażeniem, jest dostępna w wielu sklepach i dobrze udokumentowana na Amazonie ponad 250 opiniami.

Poniżej 100 euro lepszym wyborem jest Xtreme Wheeled 50QT, powyżej 200 euro – YETI Roadie 24. Convoy 65QT to rozsądny środek.

Dla kogo: Wszystkich, którzy szukają dużej rodzinnej skrzyni chłodniczej na kilkudniowe wyprawy i chcą zainwestować maksymalnie 150 do 180 euro.

Specyfikacja techniczna

ModelColeman Convoy 65QT Wheeled
MarkaColeman
SeriaConvoy
Pojemność66 litrów
Waga7.8 kg
Pojemność66 l łącznie / ok. 61,5 l użytkowych
Wymiary zewnętrzne (d×s×w)73 × 38 × 47 cm
Wymiary wewnętrzne (d×s×w)61 × 32 × 40 cm
Waga pusta7,8 kg
Izolacjapremium pełna pianka PU w korpusie i pokrywie
Wydajność chłodzenia wg producentado 5 dni z lodem (ok. 120 h)
Materiałizolacja poliuretanowa, korpus formowany rotacyjnie
Zamknięciepokrywa opadająca na zawiasach ze stali nierdzewnej z uszczelką gumową
Koła i transport2 duże koła, rączka teleskopowa, uchwyty z liny
Dodatkiuchwyty na kubki, otwieracz, odpływ wody, powłoka antymikrobowa
Ochrona UVbrak
Gwarancja2 lata rękojmi
Numer katalogowy / EAN2193724 / 3138522131029
Porównanie cenod 150 € (24 oferty u sprzedawców w idealo)
Źródło zdjęćbaza zdjęć idealo

Data ceny i oferty sprzedawców: porównanie cen idealo · Źródło zdjęć: baza zdjęć idealo · opinie: Amazon

Co wyróżnia ten model

Pełna pianka PU premium

Gruba warstwa izolacji w korpusie i pokrywie, grubsza niż w tańszej serii Xtreme – pięć dni z lodem według producenta.

Dwa koła i rączka teleskopowa

7,8 kg da się wygodnie przewieźć z uchwytem ciągnącym po parkingu i terenie festiwalu.

Pełna pokrywa

Uchwyty na kubki, wtopiony otwieracz i odpływ sprawiają, że pokrywa służy nie tylko do zamykania.

Antybakteryjna powłoka wewnętrzna

Powłoka jest wtopiona w materiał i ma spowalniać powstawanie zapachów i drobnoustrojów wewnątrz.

Najczęściej zadawane pytania o Coleman Convoy 65QT Wheeled

Całkowita pojemność to 66 litrów, a użytkowych jest według campingaz.de około 61,5 litra. Wnętrze ma wymiary 61 × 32 × 40 cm. Dla czteroosobowej rodziny z dwoma dniami zapasu to właściwy wymiar – przy całym tygodniu campingu zaczyna być ciasno.

Tak, model jest na Amazon.de pod numerem ASIN B0D4ZB8R64 i ma tam 4,6 na 5 gwiazdek przy około 250 opiniach. idealo dodatkowo prowadzi 24 oferty u sprzedawców.

Convoy jest większa (66 zamiast 47 litrów), cięższa (7,8 zamiast 6,1 kg), lepiej izolowana (pięć zamiast czterech dni) i ma dodatkowo uchwyty na kubki oraz otwieracz. Koszt: około 70 euro więcej. Xtreme jest argumentem opłacalności, Convoy argumentem pojemności.

Producent prowadzi model jako wyprzedany przy cenie katalogowej 225 euro. W handlu jest wyraźnie tańsza – idealo pokazuje 24 oferty od 150 euro. Kto chce kupić u producenta, powinien sprawdzić dostępność sąsiednich rozmiarów.

Pokrywa opadająca jest do tego przewidziana, maksymalnego obciążenia producent dla serii Convoy jednak nie podaje. Wytrzymalsza jest seria Xtreme, dla której deklaruje się 113 kg.

<= h($t['related']) ?>

Te modele mogą Cię również zainteresować – zależnie od budżetu, pojemności i sposobu użycia.

Opłacalność Coleman Xtreme Wheeled 50QT – Skrzynia chłodnicza na kółkach im Test Coleman
Xtreme

Coleman Xtreme Wheeled 50QT

Najtańsza 47-litrowa skrzynia chłodnicza na kółkach w teście: pełna pianka PU, cztery dni chłodzenia, rączka teleskopowa i cztery uchwyty na napoje w pokrywie

47 litrów Pełna pianka PU, do 4 dni Skrzynia chłodnicza na kółkach
★★★★★ 4.2 (188 Bewert.)
  • Zdecydowanie najtańsza skrzynia w zestawieniu (od 78 €)
  • Koła plus teleskopowa rączka ułatwiające transport
  • Pełna izolacja pianką PU w korpusie i pokrywie

od 78 €

Premium YETI Roadie 24 2.0 – Skrzynia chłodnicza z twardą powłoką im Test YETI
Roadie

YETI Roadie 24 2.0

Punkt odniesienia w klasie premium: twarda powłoka z wtłaczaną pianką PERMAFROST, uszczelka COLDLOCK do zamrażarki i konstrukcja na życie – cena czterokrotnie wyższa niż w klasie podstawowej

24 litrów Pianka PERMAFROST, 5 lat gwarancji Skrzynia chłodnicza z twardą powłoką
★★★★★ 4.6 (60 Bewert.)
  • Twarda powłoka ze wstrzyknięciem pianki PERMAFROST zamiast zwykłej izolacji piankowej
  • Uszczelka COLDLOCK do strefy zamrażarki
  • 5 lat gwarancji – najdłuższa w teście

od 221 €

Klasyk Stanley Quencher H2.0 FlowState 1,18 l – Izolowana butelka termiczna im Test Stanley
Quencher

Stanley Quencher H2.0 FlowState 1,18 l

Najczęściej sprzedawana butelka termiczna na świecie: 1,18 l z recyklowanej stali nierdzewnej, obracana pokrywka FlowState z rurką i uchwyt pasujący do większości uchwytów na butelki – uwaga na ekstremalny rozrzut cen

1,18 litra Próżnia, 11 h zimna / 48 h na lodzie Izolowana butelka termiczna
★★★★★ 4.5 (7800 Bewert.)
  • Najczęściej sprzedawana butelka termiczna, ponad 7800 opinii na Amazonie
  • 1,18 litra z 90-procentowego recyklowanego stali 18/8
  • Pokrywka FlowState w trzech pozycjach: rurka, wąski wylot, pełne zamknięcie

ok. 27–143 €